Archiwum kategorii: Prawo i finanse

Informujemy o ważnych zmianach w prawie, które mogą mieć wpływ na kondycję finansową twojej firmy. Podpowiadamy jak prowadzić firmę zgodnie z prawem, aby zapewnić jej bezpieczeństwo oraz stabilną pozycję na rynku. Zachęcamy do inwestowania i dywersyfikacji działalności. Wskazujemy jak zarządzać finansami, aby osiągnąć satysfakcjonujących wynik finansowy firmy.

5 zalet pożyczek dla biznesu

Potrzebujesz szybkiej gotówki, ale nie masz czasu na formalności? Otworzyłeś właśnie własną firmę, lecz nagle zabrakło Ci określonej kwoty na konkretny cel? A może wahasz się, co wybrać: kredyt czy pożyczkę? Jeśli tak, sprawdź zatem, jakie są zalety pożyczek dla biznesu i podejmij właściwą decyzję już dziś.

Na co zwrócić uwagę podczas brania kredytu gotówkowego?

Potrzebujesz pieniędzy na zakup domu, remont mieszkania, czy też długo wyczekiwany urlop? Zdecydowałeś się wziąć kredyt gotówkowy, ale nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby uzyskać, jak najkorzystniejsze warunki? Oto porady, dzięki którym wybierzesz najlepszą ofertę, unikniesz potencjalnych problemów związanych z niedokładnym przestudiowaniem umowy i co najważniejsze – uzyskasz niezbędne środki finansowe najszybciej, jak… czytaj więcej »

Prawne aspekty sprzedaży domu

Chęć sprzedaży nieruchomości, czy to domu czy mieszkania, nikogo nie powinna dziwić. Uzasadniają ją współczesne czasy, w których wiele osób przeprowadza się po kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu w swojego życia. Duża mobilność, potrzeba zmian i niechęć do zakładania rodziny przyczynia się do tego, że dom często staje się bardziej przeszkodą, niż marzeniem.… czytaj więcej »

Jak odzyskać pieniądze od pracodawcy?

Pracodawca zalega z wypłatą wynagrodzenia, a może nie płaci za nadgodziny. Mogłoby się wydawać, że jest to sytuacja podbramkowa. Jednak nic bardziej mylnego, każdy pracownik ma swoje prawa, które wyraźnie wskazują na możliwość, a nawet konieczność, ubiegania się o zapłatę za wykonaną pracę. Oto krótki poradnik, jak w legalny sposób, odzyskać swoje pieniądze od pracodawcy.… czytaj więcej »

Jak zastrzec nazwę firmy?

Prowadząc własną firmę, naturalnym pragnieniem jest zachowanie indywidualności swojego przedsięwzięcia. Kryje się pod tym sposób działania firmy, ale także to, co na pierwszy rzut oka ją wyróżnia – nazwa i logo. Chcąc posiadać wyłączne prawa do wykorzystywania nazwy firmy można podjąć ku temu działania.

Jak odliczać koszty w firmie?

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma wydatkami na inwestycje, narzędzia czy też pracowników. Każda firma, niezależnie od tego czy jest jednoosobowa czy zatrudnia pracowników, generuje koszty. I choć koszt kojarzy się raczej negatywnie, to niekoniecznie oznacza coś złego, ponieważ można odliczyć go od podatku. W związku z tym im wyższe koszty, tym mniejszy podatek. Jak… czytaj więcej »

Prawo wykonywania zawodu księgowego

Dobry księgowy to taka osoba, która jest przygotowana do wykonywania zawodu księgowego, a także ma niezbędną wiedzę merytoryczną oraz posiada praktyczne umiejętności i doświadczenie w zawodzie, ale również przestrzega zasad etyki zawodowej.

Prawa przedsiębiorcy do reklamacji

Każda osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą może w przypadku zawierania umowy sprzedaży dokonać zakupu “na firmę”. Takie rozwiązanie daje ogromne korzyści podatkowe, jak odliczenie VAT czy zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu na gruncie PIT. Taki zakup wiąże się jednak ze słabsza ochroną nabywcy towaru. Czy przedsiębiorca może zwrócić towar?   Co w przypadku, gdy… czytaj więcej »