Na co zwrócić uwagę podczas brania kredytu gotówkowego?

By | 6 lipca 2017

Potrzebujesz pieniędzy na zakup domu, remont mieszkania, czy też długo wyczekiwany urlop? Zdecydowałeś się wziąć kredyt gotówkowy, ale nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby uzyskać, jak najkorzystniejsze warunki? Oto porady, dzięki którym wybierzesz najlepszą ofertę, unikniesz potencjalnych problemów związanych z niedokładnym przestudiowaniem umowy i co najważniejsze – uzyskasz niezbędne środki finansowe najszybciej, jak to możliwe.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na kredyt gotówkowy?

 

Kredyt gotówkowy to niezwykle szybka droga do uzyskania pieniędzy potrzebnych „na już”, ponieważ nie wiąże się z koniecznością dopełniania nadmiernej ilości formalności, które to bardzo często potrafią nas skutecznie zniechęcić. Jego podstawową zaletą jest możliwość wykorzystania go na dowolny cel. Co za tym idzie, jest to jeden z najlepszych sposobów finansowania wakacyjnych wyjazdów, nieoczekiwanych remontów, ale również tak poważnych inwestycji, jak zakup domu, czy nowego samochodu. Należy jednak pamiętać, że aby móc bezproblemowo uzyskać potrzebną pożyczkę, trzeba odznaczać się nieskazitelną historią kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, zwanym BIK. Kolejnym warunkiem, który musi spełnić potencjalny kredytobiorca, jest posiadanie stałego dochodu ze źródła, które zostanie uznane przez dany bank.

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając ofertę kredytową?

 

Przed dokonaniem ostatecznej decyzji należy dokładnie przestudiować interesujące nas oferty, porównując przedstawione w nich zasady kredytowania. Pomoże to wybrać nam  najdogodniejsze dla nas warunki zadłużenia.

Tym, na co bezsprzecznie należy zwrócić uwagę, biorąc kredyt gotówkowy, jest jego całkowity koszt. Są to wszystkie wydatki, które jesteśmy zobowiązani ponieść, decydując się na współpracę z danym bankiem. Wliczają się do niego:

  • Prowizja – przed wyborem konkretnej oferty należy sprawdzić, jak wysoką prowizję w jej przypadku pobiera bank, który udziela nam kredytu. Może zostać zarówno odliczona od kwoty naszego kredytu (co będzie skutkowało tym, że finalnie otrzymamy mniejszą kwotę kredytu), jak również do niej wliczona.
  • Długość okresu kredytowania – długi okres spłaty kredytu jest tożsamy z wyższym oprocentowaniem danej kwoty. Jednak warto zaznaczyć, że zobowiązując się do spłaty naszego zadłużenia w krótszym czasie, mimo znacznie mniejszych odsetek, które musimy zapłacić bankowi, niejako wyrażamy zgodę na wyższe raty, a co za tym idzie – większe, miesięczne obciążenie.
  • Odsetki – decydując się na kredyt gotówkowy, warto uprzednio dokładnie przemyśleć, jak wysoka ma być kwota, którą chcemy otrzymać od banku. Należy mieć świadomość tego, że wyższe zadłużenie automatycznie łączy się z tym, że zostaną nam naliczone wyższe odsetki, które będą dla nas odczuwalne, nawet gdy kredyt będzie rozłożony na więcej rat.
  • Usługi dodatkowe – można do nich zaliczyć m.in. składki ubezpieczeniowe.

 

Dodatkowo, niezwykle ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas ubiegania się o kredyt, jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli RRSO. Instytucje udzielające kredyty są zobowiązane do udzielenia informacji potencjalnemu kredytobiorcy, ile RRSO wynosi w konkretnym przypadku. Warto zaznaczyć, że różni się ona od stopy nominalnej, którą podaje się w spotach reklamowych poszczególnych banków – jest wyższa. Te różnice niestety często wprowadzają kredytobiorców w błąd, którzy skuszeni atrakcyjnymi warunkami spłaty zadłużenia, decydują się zaciągnąć kredyt w konkretnej instytucji, nie weryfikując uprzednio dokładnie uzyskanych informacji. Tym samym, finalnie zobowiązują się spłacać większą kwotę niż przewidywali.

 

Gdzie warto wziąć kredyt gotówkowy na Śląsku?

 

Mieszkańcy Śląska, a w szczególności Katowic, Zabrza i Bytomia, którzy zdecydowali się wziąć kredyt gotówkowy, powinni rozważyć skorzystanie z usług Kredi24.pl Jest to profesjonalne doradztwo finansowe, które każdorazowo dostosowuje optymalne rozwiązania finansowe do potrzeb, a także możliwości danego klienta. Kredi24.pl tworzy zespół specjalistów, zajmujących się wnikliwą analizą rynku usług finansowych, co pozwala im na wybranie najlepszych aktualnie ofert.