Technika NLP

By | 20 kwietnia 2016

Poznaj bliżej fascynującą technologię rozwoju oraz pracy nad sobą, jaką jest NLP. Uzyskaj wsparcie w rozwijaniu swojej kreatywności i twórczego myślenia, spojrzeniu na świat oczami drugiego człowieka, a  także pokonaj niepotrzebne lęki i fobie, pozbądź się ograniczających przekonań, odzyskaj kontrolę nad swoimi emocjami i skutecznie realizuj swoje cele. Już dziś dołącz do usatysfakcjonowanych osób, które cieszą się pracą nad sobą i swoimi emocjami.

Co to jest NLP?

Nazwa NLP wzięta została od pierwszych liter nazwy „NeuroLingwistyczne Programowanie”. NLP jest praktycznym wykorzystywaniem wiedzy o doskonałości. Bardzo często można spotkać się z twierdzeniem , że NLP to opis tego wszystkiego co dobrze działa. NLP powstało w latach 70-tych i zostało stworzone przez specjalistów z różnych dziedzin. Neurolingwistyczne programowanie polega na spostrzeganiu rzeczywistości i jej zapamiętywaniu w mózgu, a także opiera się na sposobie skutecznej komunikacji w naszym umyśle. Sposoby uporządkowania informacji w naszym umyśle tworzą odpowiednie programy, z których to potem korzystamy w trakcie każdego zachowania się.

Jak działa NLP?

NLP (Neurolingwistyczne Programowanie) jest do tego podstawą bardzo dynamicznie rozwijającej się zarówno w USA jak i Kanadzie dziedziny określanej mianem „Technologii Motywacyjnych”, stosowanych następnie przez największe firmy i organizacje. Z usług doradców motywacyjnych korzystają zarówno narodowe zespoły olimpijczyków, prezesi największych koncernów, a nawet kolejni prezydenci.

Istnieją przykłady badań na skuteczność NLP w takich obszarach jak: m.in. praca z alergiami, terapia komplementarna przy chronicznych chorobach fizjologicznych, pomoc osobom przechodzącym rozwód,  a także w pomocy społecznej, doradztwie i nauczaniu. NLP to zatem skuteczne rozwiązanie dla wielu problemów.

NLP w rozwoju osobistym

Można z całą pewnością stwierdzić, że panowanie nad swoimi emocjami i przekonywanie do swoich racji to po prostu umiejętności komunikacyjne, których każdy może się nauczyć. A właśnie dzięki NLP – nie wymaga to poznawania trudnych teorii, a także wykonywania wielu ćwiczeń – tylko poznanie kilku podstawowych technik, które mogą skutecznie sprawić, że naprawdę trudno będzie Cię komuś wyprowadzić z równowagi i doprowadzić do kłótni.

 

Sylwia Haliniak