Dlaczego warto promować się za granicą?

By | 20 kwietnia 2016

Masz firmę i nie wiesz jak ją wypromować? Chcesz zyskać klientów i nie wiesz jak to zrobić? Z pomocą może przyjść Ci promowanie firmy za granicą! Czy warto? Przekonaj się sam/a.

Niestety promocja firmy za granicą nie należy do  łatwych. Wynika to z tego, że nawet najlepszy produkt czy najwyższej klasy usługa same się nie sprzedadzą, a co więcej – nie wypromują. Aby zatem rozpocząć ten złożony proces i odnieść należyty sukces, należy skutecznie dotrzeć do zagranicznych odbiorców, a także zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Potencjał rynku e-commerce na świecie

Od kilkunastu lat obserwuje się dynamiczny rozwój handlu elektronicznego na całym świecie, a szczególnie w Polsce i w innych krajach UE. Co ważne, dla wielu dużych przedsiębiorstw wejście w e-commerce jest niezbędne, aby utrzymać swoją dominującą pozycję rynkową, a z kolei dla małych firm może być niezwykłą furtką do rozwinięcia działalności na większą skalę.

 Prowadzenie firmy przez internet

Internet stanowi nowoczesne i silne medium, które jest coraz to popularniejsze w wielu dziedzinach naszego życia. Tak się składa, że internet jest przydatny również w prowadzeniu firmy i to w wielu aspektach. Firma w Internecie jest nowoczesnym, a zarazem oszczędnym sposobem na spełnienie swoich marzeń o własnym biznesie. Zakładanie firmy w sieci jest z kolei dosyć podobne do zakładania przedsiębiorstwa w ten tradycyjny sposób. Taka firma również musi  mieć swój numer NIP, REGON, konto bankowe, ale z tą różnicą, że można ją prowadzić w sieci.

Promocja firmy w interencie na rynkach zagranicznych

By wypromować swoją działalność za granicą trzeba skorzystać z odpowiednich narzędzi marketingowych. Samo tłumaczenie strony internetowej danej firmy na język obcy może nie wystarczyć. Zainwestowane środki w wypromowanie naszego przedsiębiorstwa za granicą na pewno szybko się zwrócą, jeśli skorzystamy z kilku niezbędnych porad.

W promowaniu swojej działalności za granicą najlepiej sprawdzi się Internet. Daje on możliwość precyzyjnego, szybkiego i niezbyt drogiego wypromowania firmy za granicą, a wcześniej – skutecznego sprawdzenia istniejącego potencjału dla promowanych produktów i usług na wybranym rynku zagranicznym. Zanim zatem zacznie się reklamowanie przedsiębiorstwa poza granicami Polski warto byłoby skorzystać z np. Narzędzia analizy rynków Google (z ang. Google Global Market Finder), które to pomoże znaleźć odpowiedni rynek stwarzający największą ilość możliwości dla oferowanych przez nas usług czy towarów.

 

Sylwia Haliniak