Archiwum kategorii: Kariera

Sprawdź, czy Ty także możesz osiągnąć sukces w biznesie. Doradzamy w jaki sposób pokierować swoją karierą zawodową, aby osiągnąć dobre wyniki na rynku biznesowym. Sprawdź, które firmy oferują atrakcyjne ścieżki rozwojowe swoich pracowników. Dodatkowo doradzamy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także jak wynegocjować podwyżkę w pracy. Określamy niezbędne kompetencje oraz umiejętności, które potrzebne są do prowadzenia firmy.

5 zalet pracy wakacyjnej w Niemczech

5 zalet pracy wakacyjnej w Niemczech Większości z nas letni czas kojarzy się z wakacjami, urlopami, podróżami i beztroskim wypoczynkiem. A to wszystko w blasku gorących, słonecznych promieni. Jednak wiele osób zdecydowanie inaczej spędza ten wyjątkowy okres roku i decyduje się na podjęcie wakacyjnej pracy – niekiedy także za granicą. Motywacje do takiego działania mogą… czytaj więcej »

Jak dbać o stawy pracując przy komputerze?

Dziś to technologia zastępuje książki, gazety, w wielu przypadkach jest cennym źródłem informacji. Przede wszystkim, nie należy zapominać o tym, że spędzanie czasu przed komputerem  jest niezbędne podczas pracy czy nauki. Dla wielu wręcz nie jest to przyjemność lecz przymus, swoisty obowiązek. Długie godziny przed ekranem mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie, a w tym na… czytaj więcej »

Gdzie znaleźć dobrą pracę?

Poszukiwanie pracy to dla wielu bezrobotnych niejednokrotnie droga pełna przeszkód, takich jak m.in. trudność z dotarciem do ofert spełniających ich oczekiwania, czy też spotykanie na swojej drodze nierzetelnych pracodawców, którzy łudzą nas wizją atrakcyjnej współpracy, następnie zostawiając z niczym. Takim sytuacjom sprzeciwia się serwis Jobs.pl, który powstał, by wspierać i usprawniać proces rekrutacyjny na każdym… czytaj więcej »

Domowe biuro dla freelancera

Rynek pracy i sposób wykonywania obowiązków zmienia się dynamicznie. W wielu branżach nawet dla etatowych pracowników normą staje się praca zdalna w zaciszu swojego mieszkania, wciąż jednak taka możliwość kojarzy się zwłaszcza ze stylem życia freelancerów. Tendencja ma charakter rozwojowy. Niektórzy z Was już pracują w ten sposób, inni zapewne dopiero zastanawiają się nad taką… czytaj więcej »

Jeden pracownik, wiele życiorysów

Szukanie pracy i zmienianie jej na nową to jeden z przełomowych momentów w życiu każdego z nas, bez względu na to czy jesteśmy świeżo upieczonymi absolwentami, czy mamy za sobą wiele lat doświadczenia zawodowego na różnych stanowiskach. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy zmieniamy pracę i przekwalifikowujemy się coraz częściej.

Jak wrócić do pracy po urlopie?

Powrót do pracy po urlopie nie jest łatwym zadaniem. Będąc na wczasach, czy też na dłuższym urlopie, człowiek odpycha myśli o pracy i cieszy się swoim czasem wolnym. Takie całkowite odcięcie się od codziennych obowiązków jest potrzebne, by zregenerować siły i móc wrócić do pracy pełnym energii. Powrót ten jednak nie zawsze jest prosty.

Pokolenie X, Y, Z na rynku pracy

Generacja Y na rynku pracy jeszcze do niedawna chyba większości z nas wydawała się tą najbardziej związane ze światem informatyki i nowych technologii. Ale nadchodzi nowe pokolenie, jeszcze bardziej zinformatyzowane, błyskawicznie chłonące wszelkie nowinki techniczne i dla której codzienne funkcjonowanie nie jest możliwe bez dostępu do Internetu – czyli generacja Z. Nie można zapomnieć także… czytaj więcej »

Idealna rozmowa kwalifikacyjna

Perfekcyjna znajomość  języków obcych, wieloletnie doświadczenie w branży, ukończenie prestiżowej uczelni, certyfikaty z najlepszych kursów i szkoleń oraz same sukcesy  zawodowe na koncie. Czy to wystarczy, by zachwycić rekrutera i stać się idealnym kandydatem na wymarzone stanowisko? Nie! Nawet najlepsi muszą pamiętać, że nieudana rozmowa kwalifikacyjna pokonała niejednego pewniaka. Jak się do niej przygotować i… czytaj więcej »

Coaching a mentoring

Coaching oraz mentoring stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Być może słyszałeś już te terminy, lecz masz o nich jedynie mgliste pojęcie? Sprawdź, jakie korzyści z coachingu może odnieść firma, pracownicy, a także każdy człowiek dążący do rozwoju.

Prawo wykonywania zawodu księgowego

Dobry księgowy to taka osoba, która jest przygotowana do wykonywania zawodu księgowego, a także ma niezbędną wiedzę merytoryczną oraz posiada praktyczne umiejętności i doświadczenie w zawodzie, ale również przestrzega zasad etyki zawodowej.