Archiwum kategorii: Kariera

Sprawdź, czy Ty także możesz osiągnąć sukces w biznesie. Doradzamy w jaki sposób pokierować swoją karierą zawodową, aby osiągnąć dobre wyniki na rynku biznesowym. Sprawdź, które firmy oferują atrakcyjne ścieżki rozwojowe swoich pracowników. Dodatkowo doradzamy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także jak wynegocjować podwyżkę w pracy. Określamy niezbędne kompetencje oraz umiejętności, które potrzebne są do prowadzenia firmy.

5 wskazówek, jak wybrać szkołę językową

W dzisiejszych czasach niezwykle ciężko jest zrobić karierę bez znajomości języków obcych. Nie ulega wątpliwości, że nauka angielskiego to absolutna konieczność, nawet jeśli nie zrealizowało się obecnie panującej podstawy programowej podczas swojej edukacji w szkole. Całe szczęście, na rynku operują liczne szkoły językowe, które pozwolą nam nadrobić zaległości lub doszlifować swoje umiejętności mowy. Czym w… czytaj więcej »

Jeden pracownik, wiele życiorysów

Szukanie pracy i zmienianie jej na nową to jeden z przełomowych momentów w życiu każdego z nas, bez względu na to czy jesteśmy świeżo upieczonymi absolwentami, czy mamy za sobą wiele lat doświadczenia zawodowego na różnych stanowiskach. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy zmieniamy pracę i przekwalifikowujemy się coraz częściej.

5 zalet pracy wakacyjnej w Niemczech

5 zalet pracy wakacyjnej w Niemczech Większości z nas letni czas kojarzy się z wakacjami, urlopami, podróżami i beztroskim wypoczynkiem. A to wszystko w blasku gorących, słonecznych promieni. Jednak wiele osób zdecydowanie inaczej spędza ten wyjątkowy okres roku i decyduje się na podjęcie wakacyjnej pracy – niekiedy także za granicą. Motywacje do takiego działania mogą… czytaj więcej »

Jak dbać o stawy pracując przy komputerze?

Dziś to technologia zastępuje książki, gazety, w wielu przypadkach jest cennym źródłem informacji. Przede wszystkim, nie należy zapominać o tym, że spędzanie czasu przed komputerem  jest niezbędne podczas pracy czy nauki. Dla wielu wręcz nie jest to przyjemność lecz przymus, swoisty obowiązek. Długie godziny przed ekranem mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie, a w tym na… czytaj więcej »

Gdzie znaleźć dobrą pracę?

Poszukiwanie pracy to dla wielu bezrobotnych niejednokrotnie droga pełna przeszkód, takich jak m.in. trudność z dotarciem do ofert spełniających ich oczekiwania, czy też spotykanie na swojej drodze nierzetelnych pracodawców, którzy łudzą nas wizją atrakcyjnej współpracy, następnie zostawiając z niczym. Takim sytuacjom sprzeciwia się serwis Jobs.pl, który powstał, by wspierać i usprawniać proces rekrutacyjny na każdym… czytaj więcej »

Domowe biuro dla freelancera

Rynek pracy i sposób wykonywania obowiązków zmienia się dynamicznie. W wielu branżach nawet dla etatowych pracowników normą staje się praca zdalna w zaciszu swojego mieszkania, wciąż jednak taka możliwość kojarzy się zwłaszcza ze stylem życia freelancerów. Tendencja ma charakter rozwojowy. Niektórzy z Was już pracują w ten sposób, inni zapewne dopiero zastanawiają się nad taką… czytaj więcej »

Jak wrócić do pracy po urlopie?

Powrót do pracy po urlopie nie jest łatwym zadaniem. Będąc na wczasach, czy też na dłuższym urlopie, człowiek odpycha myśli o pracy i cieszy się swoim czasem wolnym. Takie całkowite odcięcie się od codziennych obowiązków jest potrzebne, by zregenerować siły i móc wrócić do pracy pełnym energii. Powrót ten jednak nie zawsze jest prosty.

Pokolenie X, Y, Z na rynku pracy

Generacja Y na rynku pracy jeszcze do niedawna chyba większości z nas wydawała się tą najbardziej związane ze światem informatyki i nowych technologii. Ale nadchodzi nowe pokolenie, jeszcze bardziej zinformatyzowane, błyskawicznie chłonące wszelkie nowinki techniczne i dla której codzienne funkcjonowanie nie jest możliwe bez dostępu do Internetu – czyli generacja Z. Nie można zapomnieć także… czytaj więcej »

Idealna rozmowa kwalifikacyjna

Perfekcyjna znajomość  języków obcych, wieloletnie doświadczenie w branży, ukończenie prestiżowej uczelni, certyfikaty z najlepszych kursów i szkoleń oraz same sukcesy  zawodowe na koncie. Czy to wystarczy, by zachwycić rekrutera i stać się idealnym kandydatem na wymarzone stanowisko? Nie! Nawet najlepsi muszą pamiętać, że nieudana rozmowa kwalifikacyjna pokonała niejednego pewniaka. Jak się do niej przygotować i… czytaj więcej »

Coaching a mentoring

Coaching oraz mentoring stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Być może słyszałeś już te terminy, lecz masz o nich jedynie mgliste pojęcie? Sprawdź, jakie korzyści z coachingu może odnieść firma, pracownicy, a także każdy człowiek dążący do rozwoju.