Jak wybrać profesjonalny system wideokonferencyjny?

By | 22 września 2016

Profesjonalny system wideokonferencyjny oszczędza czas i pieniądze. Dzięki niemu możemy rozwinąć naszą firmę na całkiem nowe rynki międzynarodowe i wprowadzić firmę w XXI wiek. Dowiedz się, czym należy sugerować się przy wyborze funkcjonalnego i trwałego sprzętu wideokonferencyjnego.

System wideokonferencyjny w firmie

Sukces wielu firm zależy w dzisiejszych czasach od sprawnej komunikacji. Dotyczy to zwłaszcza tych przedsiębiorstw, które posiadają oddziały w różnych miastach lub państwach, albo prowadzą międzynarodowe interesy. To właśnie one – dzięki wykorzystaniu profesjonalnego systemu wideokonferencyjnego – mogą rano odbyć naradę z szefostwem w USA, po południu skontaktować się z podwykonawcą na drugim końcu Polski, a wieczorem uzgodnić szczegóły zamówienia z chińskim kontrahentem. W wielu firmach systemy wideokonferencyjne to główne narzędzie komunikacji.

Profesjonalny system wideokonferencyjny

Badania rynkowe pokazują, że mimo tych licznych zalet wciąż około 93% sal konferencyjnych nie jest wyposażona w systemy wideokonferencyjne i to pomimo ich coraz bardziej konkurencyjnych cen oraz rozrostu firm oferujących nie tylko sam sprzęt ale także jego odpowiednią instalację.

Wybierając system wideokonferencyjny polecamy skorzystanie z usług właśnie takiej firmy. Sprawdzony sprzedawca doradzi w wyborze kamery, ekranu i mikrofonu odpowiadającego naszym potrzebom, w czym na pewno pomoże mu dostęp do produktów różnych marek, a także udostępni wykwalifikowanych doradców technicznych.

Doradztwo techniczne przy instalacji systemu wideokonferencyjnego

Skorzystanie z pomocy doświadczonych i certyfikowanych doradców technicznych – zarówno przy tworzeniu, jak i realizacji projektu – gwarantuje sprawne działanie sprzętu i jego funkcjonalność. Odpowiednio przygotowani inżynierowie dostarczą kompleksową dokumentację projektową okablowania strukturalnego, w tym pasywnego i aktywnego, a także systemów telekomunikacyjnych miedzianych i światłowodowych, które są niezbędne w nowoczesnych systemach wymiany danych i sterowania. Co więcej, najlepsze firmy funkcjonujące na rynku, oferują możliwość wypróbowania sprzętu, który chcemy zakupić, a to za pośrednictwem programów bezpłatnych testów.

Na co zwrócić uwagę szukając profesjonalnego systemu wideokonferencyjnego?

Zakup urządzeń potrzebnych do prowadzenia wideokonferencji na odległość może być dość skomplikowany, gdyż musimy zwrócić uwagę na szereg szczegółów. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Jeżeli cenią sobie Państwo funkcjonalność, prostotę oraz niezawodność, zdecydowanie polecamy systemy wideokonferencyjne Cisco. Wyróżniają się one bardzo prostym interfejsem, dzięki czemu jego obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej.

Zanim jednak zdecydujesz się na wybór sprzętu oraz jego instalację zwróć uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze, na jakość Twojego łącza internetowego: nawet urządzenia najwyższej klasy nie będą dobrze działać, jeśli nie będzie ono solidne (a im lepszy, oferujący wyższą jakość konferencji  sprzęt, tym lepiej musi działać Twój Internet). Po drugie, na funkcjonalność wybranego sprzętu oraz wygodną obsługę. Eksperci zwracają uwagę, że kamera powinna oferować różne tryby pracy, słuchawki muszą być wygodne, a mikrofon (wbudowany w słuchawki lub użytkowany oddzielnie) posiadać niwelującą szumy osłonę z gąbki. Po trzecie, przyjrzyj się parametrom technicznym sprzętu, które zresztą nie powinny stanowić podstawowego wyznacznika zakupu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz