Ekspozytory tekturowe- zalety i zastosowanie

By | 6 września 2017

Niemal w każdym sklepie spotykamy ekspozytory tekturowe. Tak to prawda, chociaż możemy nie kojarzyć nazwy, to przedmiot ten widzimy prawie codziennie. Pełni niezwykle ważną rolę marketingową oraz przyozdabia ekspozycje sklepowe. Jakie są inne zastosowania ekspozytorów tekturowych i jakie posiadają zalety?

Czym są ekspozytory tekturowe i jakie jest ich zastosowanie?

Ekspozytory tekturowe mogą się różnić między sobą w zależności od rozmiaru, układu półek i kąta nachylenia. Ich główną rola jest przyciąganie spojrzenia potencjalnych klientów, zaciekawienie ich swoją zawartością. Wykorzystuje się je do prezentowania materiałów promocyjnych na terenie sklepu czy stoiska firmowego. Każdy przedsiębiorca może znaleźć lub zamówić ekspozytory, które przypadną mu do gustu. Są niezwykle proste i łatwe w budowie, a do ich stworzenia nie potrzeba zbyt wielu narzędzi.
Ekspozytory tekturowe często występują jako stojaki reklamowe, standy kartonowe czy reklamowe regały.

Producenci standów kartonowych posiadają w swojej ofercie nie tylko bogaty wachlarz dostępnych ekspozytorów. Oferują oni także wsparcie w zakresie wstępnego projektowania i przygotowania ekspozytora kartonowego na indywidualne zamówienie. Zapewniają wykonanie makiety oraz projektu zgodnych z oczekiwaniami klienta. Co więcej, nie produkują prostych i banalnych standów. Na życzenie klienta wzbogacają ekspozytory o dodatkowe elementy. Wzrok może przyciągać toper reklamowy o dowolnym kształcie i interesującym wykończeniu. Oprócz zwykłych półek, stand można wyposażyć w dodatkowe kieszenie boczne na mniejsze ulotki. Dzięki temu stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny.

Zalety ekspozytorów tekturowych

Najważniejszą zaleta jest bardzo mała waga, dzięki czemu mogą być z łatwością przenoszone oraz umieszczane w miejscach, które nam odpowiadają. Po drugie charakteryzuje je nadzwyczaj prosta budowa, z którą poradzi sobie każda osoba. Ekspozytory kartonowe cieszą się ogromną popularnością, gdyż są najprostszym elementem stosowanym w przypadku promocji. Wyróżnia je doskonały wygląd, co sprawia, że ulotki promocyjne nie zostaną niezauważone. Kolejną zaletą jest ich funkcjonalność. Każdy może dopasować stand kartonowy do swoich własnych potrzeb, w zależności od ilości i wielkości materiałów, które się tam znajdą.