Archiwum kategorii: Biznes za granicą

Przekonaj się czy warto przenieść firmę zagranicę. Poznaj formalności oraz koszty związane z prowadzeniem firmy w innym kraju. Przeczytaj historie firm, które postanowiły poszerzyć swoją działalność i zobacz czy podjęta przez nich decyzja była słuszna. Dowiedz się gdzie najlepiej otworzyć firmę oraz jakie branże mają największe szanse na sukces. Strefa biznesu to miejsce dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych poszerzeniem swojego rynku.

UE Nowej Generacji – unijna odpowiedź na ponure prognozy gospodarcze

Minęło już kilka miesięcy, od momentu kiedy Unia Europejska i jej kraje członkowskie rozpoczęły swoje zmagania z nowym zagrożeniem – pandemią koronawirusa wywołującego chorobę nazywaną COVID-19. Niestety, choć być może wielu z nas do nowej sytuacji już trochę się przyzwyczaiło, jej koniec wcale nie jest przesądzony. Co więcej, nawet jeśli w krótkim czasie Europie uda… czytaj więcej »

Czy warto przenieść firmę do Anglii?

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej narzekają na zbyt wysokie koszty prowadzenie działalności w naszym kraju, dlatego zaczynają masowo przenosić swoje działalności gospodarcze na Wyspy Brytyjskie. Dlaczego akurat Anglia? Czy jest to tak bardzo opłacalne?