5 wskazówek, jak wybrać szkołę językową

By | 25 czerwca 2019

W dzisiejszych czasach niezwykle ciężko jest zrobić karierę bez znajomości języków obcych. Nie ulega wątpliwości, że nauka angielskiego to absolutna konieczność, nawet jeśli nie zrealizowało się obecnie panującej podstawy programowej podczas swojej edukacji w szkole. Całe szczęście, na rynku operują liczne szkoły językowe, które pozwolą nam nadrobić zaległości lub doszlifować swoje umiejętności mowy. Czym w takim razie sugerować się podczas wyboru kursu?

Jaka szkoła językowa będzie najlepsza?

Za najistotniejszy atut szkoły językowej uznaje się jej skuteczność. Jeśli zależy nam na skutecznej nauce angielskiego w Rudzie Śląskiej, warto zwrócić uwagę na to, czy kursanci uczący się obecnie w interesującej nas szkole odnoszą sukcesy w konkursach językowych. Niektóre szkoły chętnie chwalą się sukcesami swoich podopiecznych, a bardzo dobre wyniki w konkursach, czy też wysoka zdawalność certyfikowanych egzaminów, mogą świadczyć o wysokim poziomie nauczania w danej placówce.

Drugą kwestią jest cena – niektóre kursy bywają naprawdę tanie, lecz jeśli nie przynoszą one pożądanych efektów, mogą być to pieniądze wyrzucone w błoto. Trzecią, ważną cechą szkół językowych są elastyczne godziny zajęć, które można dostosować do swojego grafiku – ma to szczególne znaczenie dla osób pracujących na pełen etat. Obecnie wiele szkół językowych posiada dedykowaną ofertę kursów zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych na różnych poziomach językowych. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania zajęć do naszych potrzeb i umiejętności.

Nie można zapomnieć, że skuteczny kurs angielskiego musi wiązać się także ze specjalistycznym słownictwem, które przyda nam się w praktyce. W zależności do naszych potrzeb możemy wybierać spośród kursów biznesowych, czy też ogólnych. Ostatni, piąty wyznacznik to podejście do kursanta – nauczyciele powinni być mili i pomocni, a także wykazywać się dostatecznymi kompetencjami, aby móc skutecznie przekazywać swoją wiedzę. Warto także zwrócić uwagę na to, czy w ofercie danej szkoły znajdują się zajęcia z native speakerem – to świetne rozwiązanie dla osób, które mówią już bardzo dobrze w języku angielskim, jednak chciałyby dalej rozwijać swoje umiejętności.